Czym powinny cechować się wygodne łóżka w hotelach?

Łóżko do hotelu - Łóżko Trento
Łóżko do hotelu - Łóżko Trento

Zadowolenie gości z pobytu w hotelu określa komfort ich wypoczynku. Na wspomniany komfort w głównej mierze składa się jakość snu. Co za tym idzie okazuje się, że łóżko hotelowe to najważniejszy element wyposażenia każdego pokoju. Przepisy prawne określają minimalne wymiary łóżek, natomiast do właścicieli obiektów należy decyzja o ich rodzajach. Jakie łóżko do hotelu wybrać?

Czytaj dalej Czym powinny cechować się wygodne łóżka w hotelach?

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w pokoju hotelowym?

Wyposażenie - Pokój Hotelowy
Wyposażenie - Pokój Hotelowy

Co musi być w pokoju hotelowym? Wszystko zależy od standardu danego obiektu. W artykule przedstawiamy nie tylko listę prawnie wymaganego wyposażenia, ale także podpowiadamy, jakie dodatkowe elementy podniosą komfort wypoczynku w danym obiekcie.

Polskie prawo jasno określa zasady dotyczące wyposażenia pokojów hotelowych. Różnice pomiędzy poszczególnymi wnętrzami związane są z typem danego obiektu oraz jego standardem. W przypadku hoteli kluczowe znaczenie ma liczba gwiazdek, które zostały im przyznane. To właśnie ona świadczy o tym, czego goście mogą spodziewać się we wnętrzach, dokonując rezerwacji.

Czytaj dalej Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w pokoju hotelowym?

Materace do hoteli i pensjonatów – jaki materac wybrać?

Materac i łóżka do hoteli
Materac i łóżka do hoteli

Jednym z ważniejszych punktów w ocenie danego hotelu czy pensjonatu jest komfort snu. Jeśli łóżko jest niewygodne, gość z pewnością nie wróci już do tego obiektu. Co gorsza, najprawdopodobniej wystawi również niepochlebną opinię na jego temat w sieci, czym zniechęci innych potencjalnych gości do odwiedzin. Tak więc, aby uniknąć tego typu sytuacji, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak dobrać materace do hotelu, pensjonatu.

Czytaj dalej Materace do hoteli i pensjonatów – jaki materac wybrać?

Jaka pościel będzie najlepsza do hotelu i pensjonatu?

Pościel hotelowa i kawa i róże
Pościel hotelowa i kawa i róże

Jaką pościel do hotelu wybrać? Podczas zakupu tkanin hotelowych należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że wysokiej jakości pościel jest inwestycją na długie lata. Lepiej w tym przypadku zainwestować na początku, niż narażać się na regularne dodatkowe koszty wiążące się z wymianą pościeli. Szczególnie, że pościel hotelowa jest poddawana częstym i niezwykle intensywnym procesom konserwacji, które mają wpływ na jej kondycję.

Czytaj dalej Jaka pościel będzie najlepsza do hotelu i pensjonatu?

Materace Wysokoelastyczne

Materace Wysokoelastyczne. Dzięki niezwykle wysokiej sprężystości pianka wysokoelastyczna jest doskonałym podłożem do snu. Zachowanie naturalnych krzywizn ciała jest niebywale ważnym czynnikiem jeśli chcemy zapewnić sobie zdrowy i efektywny sen. Materac wypełniony pianą wysokoelastyczną gwarantuje idealne dopasowanie materaca do anatomii kręgosłupa.

Czytaj dalej Materace Wysokoelastyczne

Materace Termoelastyczne

Materace Termoelastyczne. Pianka termoelastyczna powstała w odpowiedzi na potrzeby NASA. Pianka VISCO opracowana dla NASA, miała służyć astronautom, jako antyodleżynowe pokrycie foteli i łóżek, którzy podczas lotów kosmicznych głównie siedzą lub leżą. Piana termoelastyczna zwana jest także pianką viscoelastyczną, pianką leniwą lub pianką z pamięcią inaczej memory. Nazwana tak została z racji tego, iż zapamiętuje kształt ciała osoby śpiącej oraz reaguje na zmiany temperatury ciała.

Czytaj dalej Materace Termoelastyczne

Materace Kieszeniowe

Materace Kieszeniowe 7-strefowe. Konstrukcja materacy kieszeniowych 7-strefowych, to udoskonalona technologia sprężynowa. Sprężyny wypełniające materac umieszczane są w specjalnych woreczkach zwanych kieszonkami. Każda sprężyna ma swoją osobną kieszeń co powoduje, że pracują one niezależnie od siebie zwiększając tym samym elastyczność punktową materaca. Współczesne sprężyny, w jakie wyposażono materace kieszeniowe, wykonane są ze specjalnej stali. Bardzo wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrze oraz uszkodzenia mechaniczne sprężyna, w dzisiejszych czasach dożywa długich lat w dobrej formie.

Czytaj dalej Materace Kieszeniowe