Materace Kieszeniowe

Materace Kieszeniowe 7-strefowe. Konstrukcja materacy kieszeniowych 7-strefowych, to udoskonalona technologia sprężynowa. Sprężyny wypełniające materac umieszczane są w specjalnych woreczkach zwanych kieszonkami. Każda sprężyna ma swoją osobną kieszeń co powoduje, że pracują one niezależnie od siebie zwiększając tym samym elastyczność punktową materaca. Współczesne sprężyny, w jakie wyposażono materace kieszeniowe, wykonane są ze specjalnej stali. Bardzo wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrze oraz uszkodzenia mechaniczne sprężyna, w dzisiejszych czasach dożywa długich lat w dobrej formie.

Ilość sprężyn, jaka została umieszczona wewnątrz materaca wpływa znacząco na jego sprężystość a tym samym na komfort snu. Materace kieszonkowe typu Multipocket to zwiększona ilość sprężyn na m2 materaca. W zwykłym materacu kieszeniowym może ich być 350 na m2, natomiast w Multipocket od 500 do 1000 sprężyn na m2. Materace posiadają dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz, zapewniającą higieniczność podłoża. Niezbyt drogie, właściwie spełniają swoje zadanie zapewniając dobre podłoże do spania i odpoczynku.

Materace kieszeniowe, obłożone są wypełnieniem z pianki. W zależności od specyfiki pianki materac może stanowić bardziej lub mniej twarde podłoże do spania. Obłożony pianką lateksową będzie sprężysty i twardy. Wypełniony pianką termoelastczną stanie się wręcz idealnym materacem dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa.

Pianek do wyboru jest wiele i to one głównie decydują o twardości materaca. Sprężyny dają materacowi to co jest niezbędne do idealnego snu czyli sprężystość. 7 stref twardości skonstruowane przy użyciu sprężyn o zwiększonej elastyczności oraz systemowi nacięć w płytach pianowych sprawia, że materac zapewnia właściwie podparcie dla każdego odcinka kręgosłupa. Napór na sprężyny jest punktowy co prowadzi do doskonałego dopasowania się do kształtu ciała śpiącej osoby. Niezależna praca sprężyn, sprawia, że uginają się one pod ciężarem i dopasowują do jego anatomii. Materace sprężynowe są genialnym rozwiązaniem dla par z dość znaczą różnicą wagi. Każde z nich może spać wygodnie na wspólnym materacu.

Nie bez znaczenia jest tu także higieniczność podłoża na jakim śpimy. Podział na kieszonki powoduje doskonałą cyrkulację powietrza pomiędzy sprężynami a specyficzne nacięcia w piankach, które stanowią dopełnienie materacy kieszeniowych, podwyższają ich standardy higieniczne.

Prezentowana przez SENPO oferta to głównie łóżka hotelowe i materace hotelowe uzupełnione o szeroką gamę akcesoriów dla hoteli, moteli i pensjonatów. Oferujemy kołdry i poduszki, toppery i ochraniacze na materace, stelaże pod materac, bazy i dostawki hotelowe. Uzupełnieniem oferty jest Kolekcja Morska czyli materace morskie zarówno dla małych jachtów jak i dużych jednostek (promy, wycieczkowce) jak i dla np. platform wydobywczych.