Materace Lateksowe

Materace Lateksowe 7-strefowe. Wypełnienie materaca lateksowego stanowi płyta wykonana z mieszanki lateksu syntetycznego i naturalnego. Lateks naturalny uzyskuje się z mleczka kauczukowego, które cechuje się wybitną wytrzymałością na zużycie. Naturalna struktura pianki lateksowej, posiadająca niezliczoną ilość maleńkich otworków, zapewnia materacowi doskonałą wentylację. Dodatkową zaletą materacy lateksowych jest ich wyjątkowa higieniczność gdyż lateks stwarza środowisko nieprzyjazne roztoczom oraz grzybom i pleśni.

Bardzo elastyczny lateks oddziałuje na ciało punktowo, dzięki czemu idealnie dopasowuje się krzywizn anatomicznych ciała. Możliwość uzyskania różnorodnej gęstości lateksu, bez uszczerbku na jego sprężystości, pozwala na dostosowanie twardości do wagi osoby z niego korzystającej. Materace oznakowane symbolem H2 przeznaczone są dla osób o wadze do 80 kilogramów, natomiast te z symbolem H3 zadowolą osoby o wadze powyżej 80 kilogramów.

Dzięki systemowi nacięć materac posiada 7 stref twardości. W miejscach gdzie występuje silniejszy nacisk ciała na materac np. biodra, jest on twardszy, tam gdzie ciało nie wywiera takiego nacisku, materac jest miększy. Strefy pozwalają na lepsze podtrzymywanie osi kręgosłupa podczas snu.

Materace lateksowe cechują się wyjątkową trwałością. Górna granica używalności materaca lateksowego obliczona jest na ok. 10 lat. Niemniej jednak, przy wyjątkowej dbałości można tę granicę przesunąć nieco dalej.

Lateks nie jest tworzywem oddychającym, dlatego nie nadaje się dla osób o potliwości wykraczającej ponad przeciętną. Lateks wydziela także dość specyficzny zapach, którego intensywność po jakimś czasie słabnie aż do zupełnego zaniku. Jednakże dla niektórych osób może to być rysą na wizerunku materacy lateksowych, które w istocie są doskonałym podłożem do spania.

Długa żywotność materacy lateksowych, doskonałe dopasowanie do kształtu ciała oraz wyjątkowa wytrzymałość na uszkodzenia to najważniejsze cechy materacy lateksowych.

Prezentowana przez SENPO oferta to głównie łóżka hotelowe i materace hotelowe uzupełnione o szeroką gamę akcesoriów dla hoteli, moteli i pensjonatów. Oferujemy kołdry i poduszki, toppery i ochraniacze na materace, stelaże pod materac, bazy i dostawki hotelowe. Uzupełnieniem oferty jest Kolekcja Morska czyli materace morskie zarówno dla małych jachtów jak i dużych jednostek (promy, wycieczkowce) jak i dla np. platform wydobywczych.