Materace Termoelastyczne

Materace Termoelastyczne. Pianka termoelastyczna powstała w odpowiedzi na potrzeby NASA. Pianka VISCO opracowana dla NASA, miała służyć astronautom, jako antyodleżynowe pokrycie foteli i łóżek, którzy podczas lotów kosmicznych głównie siedzą lub leżą. Piana termoelastyczna zwana jest także pianką viscoelastyczną, pianką leniwą lub pianką z pamięcią inaczej memory. Nazwana tak została z racji tego, iż zapamiętuje kształt ciała osoby śpiącej oraz reaguje na zmiany temperatury ciała.

Z powodu reakcji na temperaturę zmniejsza się nacisk na ciało w miejscach gdzie krążenie krwi jest utrudnione. Sen na materacu z piany termoelastycznej zapewnia właściwy przepływ krwi w organizmie dzięki czemu udaje się uniknąć odrętwień, wychładzania organizmu oraz bólu kręgosłupa i mięśni. Materac termoelastyczny pod wpływem temperatury ciała osoby śpiącej samoistnie utwardza miejsca gdzie ciepłota ciała jest wysoka oraz zmiękcza punkty w których temperatura staje się niższa.

Można powiedzieć, że materac termoelastyczny podczas snu przejmuje kontrolę nad ciałem i wyszykuje miejsca, które potrzebują mniejszego bądź większego ucisku. Sam reguluje nacisk na ciało zapewniając mu odpowiednie podparcie i zachowując linię kręgosłupa we właściwej pozycji z zachowaniem anatomicznych krzywizn.

Struktura pianki jest porowata co zapewnia delikatny masaż ciała podczas snu ale też doskonałą wentylację materaca. Materac termoelastyczny stanowi bardzo higieniczne podłoże do spania co jest szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na alergie.

Materace termoelastyczne nadają się do spania dla dwóch osób jednocześnie gdzie różnice w ich wagach są dość znaczące. Wysoka elastyczność punktowa oraz tzw. inteligencja pianki pozwala każdej z nich zachować swoją strefę. Druga osoba nie odczuwa drgań podczas zmiany pozycji przez pierwszą osobę ani nie „zapada” się w dołek wytworzony przez cięższego partnera.

Materace z pianki termoelasycznej polecane są szczególnie osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa oraz dla obłożnie chorych. Pianka termoelastyczna, jako jeden z najlepszych materiałów przeciwodleżynowych jest stosowana w materacach szpitalnych oraz w materacach stosowanych w inkubatorach.

Prezentowana przez SENPO oferta to głównie łóżka hotelowe i materace hotelowe uzupełnione o szeroką gamę akcesoriów dla hoteli, moteli i pensjonatów. Oferujemy kołdry i poduszki, toppery i ochraniacze na materace, stelaże pod materac, bazy i dostawki hotelowe. Uzupełnieniem oferty jest Kolekcja Morska czyli materace morskie zarówno dla małych jachtów jak i dużych jednostek (promy, wycieczkowce) jak i dla np. platform wydobywczych.