Wygodna poduszka do łóżka hotelowego to jaka?

Wygodne poduszki na łóżku

Komfort snu podczas pobytu w hotelu czy pensjonacie ma kluczowe znaczenie dla oceny danego obiektu. Z tego też powodu bardzo ważna jest jakość dostępnej na miejscu pościeli. Ciepła kołdra oraz wygodna poduszka, które zapewniają dobry sen, sprawią także, że goście hotelowi chętnie będą wracać.

Spis treści:

Jaka poduszka do hotelu?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów poduszek, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na zakup pościeli do hotelu. Jak wśród nich wybrać najlepszy? Po pierwsze bardzo ważne jest wypełnienie poduszki. Po drugie – gramatura, która ma znaczenie dla wytrzymałości oraz odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz poduszki. Po trzecie – materiał, z jakiego wykonane jest poszycie. Po czwarte – rozmiar poduszki.

Dopięciem całości będą detale. Za najbardziej elegancką pościel uważa się taką w kolorze białym. Świetnie sprawdza sprawdza się delikatne w dotyku satynowe wykończenie. Przysłowiową kropką nad i będzie logo hotelu wytłoczone na poszyciu poduszki (lub bezpośrednio na poszewce) i umieszczone w dyskretnym miejscu.

Poduszka do hotelu – wypełnienie

Jak już wspominaliśmy, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poduszek. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest wypełnienie. Wypełnienie można podzielić na dwa typy: syntetyczne i naturalne. Mając na myśli naturalne, mowa o puchu lub pierzu.

Wypełnienie syntetyczne

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym są bardzo lekkie i wytrzymałe. Co więcej, tego rodzaju wypełnienie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a więc i wygodny sen.

Poduszka do hotelu Mikrofibra pikowana

Poduszka do hotelu Mikrofibra pikowana

Warto zastanowić się nad zakupem poduszek hotelowych z wypełnieniem antyalergicznym, które zapewni komfort snu również osobom borykającym się z alergiami (w tym na pierz). To co charakteryzuje tego rodzaju poduszki to to, że są lekkie, sprężyste oraz odporne na zagniecenia. Można je też bez problemu prać w pralce w wysokich temperaturach.

Poduszka do hotelu Latex Sublime

Poduszka do hotelu Latex Sublime

Wypełnienie naturalne

Poduszki wypełnione puchem idealnie nadają się do użytku przez cały rok, gdyż puch zapewnia dobrą izolację termiczną. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w pokoju hotelowym zarówno latem, jak i zimą jest podobna temperatura. Kolejne zalety tego rodzaju wypełnienia to sprężystość oraz przewiewność.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem mają dużo zalet, jednak przed ich zakupem do hotelu należy rozważyć kwestię alergii. Jako że goście hotelowi są różni, może okazać się, że ktoś jest uczulony na naturalne wsady.

Poduszka do hotelu – poszycie

Wybór rodzaju poszycia poduszki jest bardzo ważny, ponieważ ma on znaczenie dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji wypełnienia. W tym przypadku najlepsze są materiały naturalne, takie jak bawełna, która zapobiega poceniu się i jest przyjazna dla skóry. Podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby poszycie było wykonane, w jaki największym stopniu ze wspomnianej bawełny, najlepiej w 100%.

Poduszka do hotelu – gramatura

Jako że goście hotelowi często się zmieniają, a ich aparycja i preferencje są różne, warto zdecydować się na zakup poduszek o gramaturze pomiędzy 120 a 160 gr/m2. Taka gramatura zapewnia dużą wytrzymałość poduszki, a jednocześnie całość pozostaje wygodna.

Poduszka do hotelu – rozmiar

Jak dobrać poduszkę do hotelu? Jednym z ważniejszych aspektów jest rozmiar. Powinien być on uzależniony od rozmiaru łóżka. Na łóżkach dwuosobowych lepiej będą wyglądały poduszki większe – 70×80 centymetrów. Na łóżka jednoosobowych wystarczająca będzie kwadratowa poduszka 40×40 centymetrów lub poduszka prostokątna 50×70 centymetrów.

Poduszki na dwuosobowym łóżku hotelowym

Poduszki na dwuosobowym łóżku hotelowym

Poszewki na poduszki hotelowe

Mając wygodną poduszkę, warto dodatkowo zachęcić gości do korzystania z niej. W jaki sposób to zrobić? Wybrać efektowną poszewkę.

Przyjęło się, że w pokojach hotelowych pościel powinna być biała. Jest to nie tylko elegancki kolor, ale także praktyczny. Jako że pościel hotelowa jest bardzo często prana i to w wysokich temperaturach, biel daje ten komfort, że nie trzeba obawiać się, iż po powrocie z pralni pościel będzie sprana, co obniży jej estetykę. Co więcej z białej pościeli w prosty sposób można usunąć wszelkiego rodzaju plamy i zabrudzenia. Poza tym biel kojarzy się ze świeżością, a to jest bardzo ważne w przypadku łóżek hotelowych.

Biel jest mimo wszystko efektywna. Wystarczy pobawić się nieco fakturą. W luksusowych hotelach można spotkać się z tym, że na błyszczących poszewkach znajdują się matowe wzory – daje to subtelny efekt elegancji. Poza tym dodatek w postaci falbanek lub ozdobnych przeszyć, może okazać się lepszy niż kolorowe wzory.

Jak dobrać poduszkę do hotelu?

Aby gość hotelowy był zadowolony po nocnym wypoczynku, warto zainwestować w wygodne poduszki. Jest to jeden z najważniejszych elementów zapewniających komfortowy sen. Wybierając poduszki do hotelu, należy pamiętać też o tym, że będą intensywnie użytkowane, a to oznacza, że jakość produktów ma tu kluczowe znaczenie dla budżetu. Decydując się na tańsze, a przy tym zwykle niższej jakości poduszki, może się okazać, że często będzie trzeba je wymieniać, dlatego warto dokładnie obliczyć, czy taki zakup ma rzeczywiście sens.

Zobacz także:

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w pokoju hotelowym?

Jedna odpowiedź do “Wygodna poduszka do łóżka hotelowego to jaka?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.